DAK
DAK is a specialty coffee roaster based in the Netherlands. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from DAK.
- Top origins
- Colombia, Ethiopia, Kenya
- Common processes
- Natural, Washed, Anaerobic Natural
- New in last 30 days
- 8 (7/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-17
- Latest restock
- 2026-09-09
1 coffees in stock (88 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
$16.21 · 250g · $6.49/100g
2 sizes
- 250g — $16.21 ($6.49/100g)
- 1000g — $61.90 ($6.19/100g)
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Natural
- Variety
- Local Landraces
- Producer
- Iron Lion