DAK
Jazz Fruits - New 2026 Harvest
Jazz Fruits - New 2026 Harvest is a Ethiopia, Natural, Local Landraces coffee from DAK.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $16.21 ($6.49/100g)
- 1000g — $61.90 ($6.19/100g)
Jazz Fruits - New 2026 Harvest
Jazz Fruits - New 2026 Harvest is a Ethiopia, Natural, Local Landraces coffee from DAK.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $16.21 ($6.49/100g)
- 1000g — $61.90 ($6.19/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Natural Local Landraces

Ethiopia Bekele Belaycho Espresso
Ethiopia Natural 74158
Verve Coffee Roasters
$27.25

Echemo
Ethiopia Natural Ethiopian landrace varieties
Frukt Coffee Roasters
$26.23

Ethica Coffee Roasters - Israel Degefa - Ethiopia - Natural - Espresso
Ethiopia Natural 74112, 74110
Speciality Coffee CA
$18.00

Organic Ethiopia Natural Process
Ethiopia Natural
Wonderstate Coffee
$20.00
Description
A juicy and fruity coffee from community lot in collaboration with Daye Bensa. One of the best pick we've made in terms of price / quality in the cup. Expect a creamy and fruity espresso. Jazz Fruits
![Jazz Fruits {Espressp} [New 2026 Harvest]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0767/5101/2119/files/Jazz-Fruits_Right-Main-Image_1000x1306_r931sn.webp?v=1789834002)