
East Pole Coffee Co.
Leonel Chavez Honey
Leonel Chavez Honey is a Santa Barbara, Honduras, Honey, IH90 coffee from East Pole Coffee Co..
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Barbara, Honduras
- Process
- Honey
- Variety
- IH90
- Producer
- Leonel Chavez
Available Sizes▾
- 340g — $25.50 ($7.50/100g)
- 907g — $50.50 ($5.57/100g)
- 2267g — $100.50 ($4.43/100g)

Leonel Chavez Honey
Leonel Chavez Honey is a Santa Barbara, Honduras, Honey, IH90 coffee from East Pole Coffee Co..
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Barbara, Honduras
- Process
- Honey
- Variety
- IH90
- Producer
- Leonel Chavez
Available Sizes
- 340g — $25.50 ($7.50/100g)
- 907g — $50.50 ($5.57/100g)
- 2267g — $100.50 ($4.43/100g)
Similar coffees to this Santa Barbara, Honduras Honey IH90

Benjamin Paz Honey
Honduras Anaerobic Honey Pacas
Frukt Coffee Roasters
$31.86
![Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g](https://149820943.cdn6.editmysite.com/uploads/1/4/9/8/149820943/SMJOKST4ARUHPZMKXEEWFLBY.jpeg)
Panama — Lerida [Geisha Honey 832] - 100g
Boquete, Panama Honey Geisha
Ondo Coffee
$41.00

Honduras, San Vicente
Honduras, Santa Bárbara, Honduras Washed
Methodical Coffee
$22.81

Cooperative
Costa Rica Honey Catuai
Horsham Coffee Roaster
$13.93

El Salvador Oscar Aguilar - Finca La Vegona - Pacamara - Honey Chalate Microlot
El Salvador Honey Pacamara
Iowa Coffee Roasters
$11.50
Description
PRODUCER AMOUNT Leonel Chavez 12 oz. retail bag, 2 lb. bag, 5 lb. bag ORIGIN Santa Barbara, Honduras ALTITUDE 1,800 masl VARIETY IH90 PROCESS Honey NOTES Candied Green Apple, Marzipan, Red Cherry
About East Pole Coffee Co.
- Location
- Georgia, United States
- Region
- North America




