
Elixr Coffee
Decaf
Decaf is a Cauca, Colombia, Swiss Water Process coffee from Elixr Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cauca, Colombia
- Process
- Swiss Water Process
Available Sizes▾
- 340g — $18.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $100.00 ($4.41/100g)

Decaf
Decaf is a Cauca, Colombia, Swiss Water Process coffee from Elixr Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cauca, Colombia
- Process
- Swiss Water Process
Available Sizes
- 340g — $18.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $100.00 ($4.41/100g)
Similar coffees to this Cauca, Colombia Swiss Water Process

Colombia Swiss Water Decaf Espresso
Colombia Swiss Water Process Caturra and Typica
Code Black Coffee
$16.86

Decaf
Decaf Huila, Colombia Washed
Sweet Bloom
$20.50

Decaffeinated - La Serrania Washed
Colombia E.A. Sugarcane Washed Caturra, Castillo, Colombia
Special Guests Coffee
$14.59

Decaf Colombia Huila
Colombia Washed
Talking Crow Coffee Roasters
$24.00

Popayan Decaf
Cauca, Colombia Swiss Water Decaf Castillo/Catimor/Caturra
Eight Ounce Coffee
$20.99

Popayan Decaf
Colombia Washed Castillo, Catimor, Caturra
Monogram Coffee
$16.24
Description
Region: Cauca, Colombia Altitude: 1700+ MASL Process: Swiss Water Process We Taste: Red berry, caramel, chocolate














