
Monogram Coffee
Popayan Decaf
Popayan Decaf is a Colombia, Washed, Castillo, Catimor, Caturra coffee from Monogram Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 300g — $18.00 ($6.00/100g)
- 907g — $49.41 ($5.45/100g)
- 2267g — $120.71 ($5.32/100g)

Popayan Decaf
Popayan Decaf is a Colombia, Washed, Castillo, Catimor, Caturra coffee from Monogram Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 300g — $18.00 ($6.00/100g)
- 907g — $49.41 ($5.45/100g)
- 2267g — $120.71 ($5.32/100g)
Similar coffees to this Colombia Washed Castillo, Catimor, Caturra

Popayán Decaf - 35g
Cauca, Colombia Washed Castillo
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Popayán Decaf
Colombia Ethyl Acetate Decaffeination Castillo, Catura
Keen Coffee
$15.93

Colombia Espresso DECAF
Colombia - Cauca, Popayan Sugarcane (Decaf) Castillo, Catimor, Typica, Caturra
HAYB
$9.56

Popayan Decaf
Cauca, Colombia EA Decaf Process Caturra and Castilo
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Decaf
Decaf Huila, Colombia Washed
Sweet Bloom
$20.50

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00
Description
A Colombian Swiss Water Processed decaf that’s smooth, balanced, and easy to reach for any time of day. • Process: Washed • Variety: Castillo, Catimor, Caturra • Origin: Colombia • Tasting Notes: Milk Chocolate, Nougat, Caramel Want this for espresso?











