BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Elm Coffee Roasters

Elm Coffee Roasters is a specialty coffee roaster based in Washington, United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Elm Coffee Roasters.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Mexico
Common processes
Washed, WASHED
New in last 30 days
1 (2.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-03
Latest restock
2026-07-31

2 coffees in stock (7 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Elm Seasonal Decaf
USA|Elm Coffee Roasters

$23.00 · 283g · $8.13/100g

3 sizes
  • 283g — $23.00 ($8.13/100g)
  • 907g — $67.00 ($7.39/100g)
  • 2267g — $155.00 ($6.84/100g)

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
WASHED
Variety
caturra, variedad colombia, tabi, pacas
Producer
Amigos de Huila
Nelson Fabio Cordoba - Tabi
USA|Elm Coffee Roasters

$26.00 · 283g · $9.19/100g

3 sizes
  • 283g — $26.00 ($9.19/100g)
  • 907g — $79.00 ($8.71/100g)
  • 2267g — $188.50 ($8.31/100g)

Details

Origin
Huila, Colombia
Process
Washed
Variety
Tabi
Producer
Nelson Fabio Cordoba