
Five Elephant
COLOMBIA La Virginia – Espresso
COLOMBIA La Virginia – Espresso is a Colombia, Semi-Washed, Colombia F6 coffee from Five Elephant.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Semi-Washed
- Variety
- Colombia F6
- Producer
- Rafael Aya Martínez
Available Sizes▾
- 100g — $7.85 ($7.85/100g)
- 250g — $21.27 ($8.51/100g)
- 1000g — $72.31 ($7.24/100g)
- 5000g — $339.75 ($6.79/100g)

COLOMBIA La Virginia – Espresso
COLOMBIA La Virginia – Espresso is a Colombia, Semi-Washed, Colombia F6 coffee from Five Elephant.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Semi-Washed
- Variety
- Colombia F6
- Producer
- Rafael Aya Martínez
Available Sizes
- 100g — $7.85 ($7.85/100g)
- 250g — $21.27 ($8.51/100g)
- 1000g — $72.31 ($7.24/100g)
- 5000g — $339.75 ($6.79/100g)
Similar coffees to this Colombia Semi-Washed Colombia F6

El Vergel - Kolumbien Espresso
Kolumbien Caturra, Colombia, Castillo
19 Grams
$19.00

Finca Tamana Variedad Espresso - Variedad Colombia - Washed - Colombia 250g
El Pital, Huila Washed Variedad Colombia
Norma Supply Co.
$24.00

Colombia El Recuerdo Espresso
Colombia - Pitaltio, Huila Washed Caturra & Pink Bourbon
49th Parallel Coffee Roasters
$22.00

Colombia Cauca Caldono Espresso
Colombia - Cauca Washed Castillo
49th Parallel Coffee Roasters
$18.00

Decaf Colombia Espresso
Colombia - Colombia Natural Castillo, Caturra, Colombia
49th Parallel Coffee Roasters
$17.00
Description
origin: Colombia region: La Florida, Timaná, Huila producer: Rafael Aya Martínez farm: Daye Bensa & Smallhold Farmers varietal: Colombia F6 process: Semi-Washed elevation: 1,750 masl
More from Five Elephant

COLOMBIA El Mesón – Filter
$25.52

Kenya Gatura – Filter
$7.85

COLOMBIA La Palma – Espresso
$11.01

ETHIOPIA Kello Lalesa – Filter
$21.80

KENYA Thunguri AA – Filter
$20.21

COLOMBIA El Filo Geisha – Filter
$29.78