
Frukt Coffee Roasters
La Secreta Decaf
La Secreta Decaf is a Colombia, EA Decaf, Castillo, Caturra, Colombia coffee from Frukt Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA Decaf
- Variety
- Castillo, Caturra, Colombia
- Producer
- La Secreta
Available Sizes▾
- 250g — $27.31 ($10.92/100g)
- 1000g — $101.26 ($10.13/100g)

La Secreta Decaf
La Secreta Decaf is a Colombia, EA Decaf, Castillo, Caturra, Colombia coffee from Frukt Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- EA Decaf
- Variety
- Castillo, Caturra, Colombia
- Producer
- La Secreta
Available Sizes
- 250g — $27.31 ($10.92/100g)
- 1000g — $101.26 ($10.13/100g)
Similar coffees to this Colombia EA Decaf Castillo, Caturra, Colombia

Decaffeinated - La Serrania Washed
Colombia E.A. Sugarcane Washed Caturra, Castillo, Colombia
Special Guests Coffee
$14.59

Lights Out Decaf
Colombia Washed
Phil & Sebastian
$12.88

Zab coffee roaster - DECAFFEINATED - COLOMBIA
Colombia Washed, EA Decaffeinated Castillo, Caturra, Colombia
Speciality Coffee CA
$19.00

Decaf
Colombia Washed; EA Decaf Castillo
Idle Hands Roasting
$20.00

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
Kolumbien Washed Colombia, Castillo, Caturra
19 Grams
$15.00

PHIL & SEBASTIAN - Lights Out Decaf
Colombia Washed Caturra, Castillo, Colombia, Pink Bourbon
Speciality Coffee CA
$17.00
Description
Decaf from La Secreta Farm based in Ciudad Bolívar in Antiquia. Mix of Varieties processed as Washed before taken into sugarcane EA Decaffeination process. This lot is a mix of Castillo, Caturra and Colombia. All our coffees are roasted for both filter and espresso. Producer: La Secreta Origin: Colombia Region: Ciudad Bolívar, Antioquia Altitude: 1700-2000 Process: EA Decaf Variety: Castillo, Caturra, Colombia Harvest: 2025 Exporter: Cumbres Importer: Ally Coffee Taste: Lively, sweet 250g of whole coffee beans.














