BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Bette Buna
UK|Full Court Press

Full Court Press

$23.21200gIn Stock

Bette Buna

Bette Buna is a Ethiopia, Anoxic Natural (+24hr Kickstart, 74110, 74112, Wild Guji Megadu coffee from Full Court Press.

In stock 30+ days

Buy from Full Court Press

Details

Origin
Ethiopia
Process
Anoxic Natural (+24hr Kickstart
Variety
74110, 74112, Wild Guji Megadu
Available Sizes▾
  • 200g — $23.21 ($11.61/100g)
  • 500g — $51.06 ($10.21/100g)
  • 1000g — $92.84 ($9.28/100g)

Description

Key Coffee Info: Origin: Ethiopia Process: Anoxic Natural (+24hr Kickstart Varieties: 74110, 74112, Wild Guji Megadu Importer: Falcon Harvest: 2026 Per-Kilogram green price: £17,61 Amount purchased: 120kg

About Full Court Press

Location
England, United Kingdom
Region
Europe
Currency
GBP
Visit Full Court Press →