
Full Court Press
Midnight Flyer
Midnight Flyer is a Uganda, Washed, SL28 SL14 coffee from Full Court Press.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 200g — $16.58 ($8.29/100g)
- 500g — $36.47 ($7.29/100g)
- 1000g — $66.32 ($6.63/100g)

Midnight Flyer
Midnight Flyer is a Uganda, Washed, SL28 SL14 coffee from Full Court Press.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 200g — $16.58 ($8.29/100g)
- 500g — $36.47 ($7.29/100g)
- 1000g — $66.32 ($6.63/100g)
Similar coffees to this Uganda Washed SL28 SL14

Uganda / Zukuka Bora Washed
Uganda Washed SL28 & SL34
NewGround Coffee
$19.23

Uganda Sipi Falls (5 bags)
Uganda Washed SL28
Yaggy Road Roasting Co
$60.00

Uganda Sipi Falls (5lb bag)
Uganda Washed SL28
Yaggy Road Roasting Co
$67.50

PLUM BUTTER
EAST UGANDA, UGANDA NATURAL SL-14, SL-28
HYUNAH Coffee Club
$25.00

Sironko
Rwenzori, Uganda natural SL14, SL28
Shokunin Coffee
$15.93

Kamuchege
Kiambu Washed SL28, SL34
Obadiah Coffee Roasters
$24.67
Description
Key Coffee Info: Origin: Uganda Process: Washed Varieties: SL28 SL14 Importer: Omwani Harvest: 2026 Per-Kilogram green price: £9.18 Amount purchased: 60kg
About Full Court Press
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP





