
Glitch Coffee & Roasters
【NEW】Ethiopia Halo Hartume
【NEW】Ethiopia Halo Hartume is a Ethiopia, Carbonic Maceration, Heirloom coffee from Glitch Coffee & Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 150g — $18.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $108.00 ($10.80/100g)

【NEW】Ethiopia Halo Hartume
【NEW】Ethiopia Halo Hartume is a Ethiopia, Carbonic Maceration, Heirloom coffee from Glitch Coffee & Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 150g — $18.00 ($12.00/100g)
- 1000g — $108.00 ($10.80/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Carbonic Maceration Heirloom

【 NEW】HALO -Wolisho & Dega- / Ethiopia
Halo, Gedeb, Gedeo, Yirgacheffe, Ethiopia Washed Wolisho & Dega
Aoma Coffee
$18.49
![【送料無料】 エチオピア イルガチェフェ ゲデブ グレード1(ETHIOPIA Yirgaheffe Gedeb Grade1)[C]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0430/3755/6896/products/4993199678227c1_a4290af9-a2c1-4af8-8911-97cdd902bbdf.jpg?v=1760945577)
【送料無料】 エチオピア イルガチェフェ ゲデブ グレード1(ETHIOPIA Yirgaheffe Gedeb Grade1)[C]
Ethiopia Yirgaheffe Washed Ethiopian Heirlooms
Takamura Coffee Roasters
$10.84

【NEW】ヲリヲリ / Seasonal BLEND
Brazil, Ethiopia Natural Heirloom
Aoma Coffee
$16.57

BANKO TARATU / ETHIOPIA
Gedeo > Gedeb > Banko Taratu, Ethiopia Double Fermentation Washed Heirloom 74110・74112
Fuglen Coffee Roasters Tokyo
$9.88

BOCHESA / ETHIOPIA
Sidama > Arbegona > Bochesa, Ethiopia Natural Heirloom (74110, 74112, 7454)
Fuglen Coffee Roasters Tokyo
$9.94

BOCHESA ESPRESSO / ETHIOPIA
Sidama > Arbegona > Bochesa, Ethiopia Natural Heirloom (74110, 74112, 7454)
Fuglen Coffee Roasters Tokyo
$18.55
Description
NEW in July 2026 Variety: Heirloom Altitude: 1950-2200m Processing: Carbonic Maceration Tasting Notes: Chocolate, Red Wine, Black Currant, Round, Balanced 【注文に関してのご注意】 ご注文確認後3日以内に発送いたします。 ⚫︎国内配送 到着は3日〜10日目安となります。 クリックポストを使用しポスト投函となります。 到着日指定はご利用不可となります。 発送完了後、追跡番号をメールにてご連絡いたします。 ※通常送料500円、5,000円以上の購入で送料無料です。 ⚫︎国際配送 到着は1〜2週間が目安となります。 日本郵便EMSを使用し、配送となります。 国とご注文重量によって送料は異なりますので、ご了承ください。 ※商品画像はイメージです。 >>ABOUT GLITCH COFFEE
More from Glitch Coffee & Roasters

【NEW】Panama Boquete Elida
$31.00

【NEW】Ethiopia Yrgacheffe Kochere Biloya
$15.00

【NEW】Colombia Cauca El Paraíso (Lot. Sake)
$34.00

【NEW】Ethiopia Tamiru Bensa Murago
$21.00

【NEW】Colombia Risaralda Milan "Logan"
$28.00

Kenya Nyeri Kiangai
$17.00


