
Greater Goods Roasting
Good Vibes - Medium Dark Brazil
Good Vibes - Medium Dark Brazil is a Brazil, Minas Gerais, Natural, Mixed coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Minas Gerais
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed
- Producer
- Smallholder Farmers
Available Sizes▾
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $21.00 ($7.42/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $120.00 ($5.29/100g)

Good Vibes - Medium Dark Brazil
Good Vibes - Medium Dark Brazil is a Brazil, Minas Gerais, Natural, Mixed coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Minas Gerais
- Process
- Natural
- Variety
- Mixed
- Producer
- Smallholder Farmers
Available Sizes
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $21.00 ($7.42/100g)
- 907g — $56.00 ($6.17/100g)
- 2267g — $120.00 ($5.29/100g)
Similar coffees to this Brazil, Minas Gerais Natural Mixed

Good Vibes
50% Nariño, Colombia; 50% Minas Gerais, Brazil Washed mixed
Vibrant Coffee Roasters
$9.50

Dark Roast
Brazil Natural CATURRA & CATUAI
Bonanza Coffee
$15.82

Brazil / Rio Brilhante Gesha
Brazil Natural Gesha
NewGround Coffee
$22.55

Brazil Single Origin
Brazil Natural Various
Horsham Coffee Roaster
$12.93

Coffee Fazendas
Brazil Natural
Terres de Café
$14.91

Mug Shot
Brazil Natural
NewGround Coffee
$13.26
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00






.png?ts=1752672863)

.png?ts=1777300280)
