
Greater Goods Roasting
Spark - Mexico
Spark - Mexico is a Mexico, Villa Corzo, Chiapas, Mexico, Washed, Marsellesa, Obata coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico, Villa Corzo, Chiapas, Mexico
- Process
- Washed
- Variety
- Marsellesa, Obata
- Producer
- Doña Duglas Molina
Available Sizes▾
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $23.00 ($8.13/100g)
- 907g — $57.00 ($6.28/100g)
- 2267g — $138.00 ($6.09/100g)

Spark - Mexico
Spark - Mexico is a Mexico, Villa Corzo, Chiapas, Mexico, Washed, Marsellesa, Obata coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico, Villa Corzo, Chiapas, Mexico
- Process
- Washed
- Variety
- Marsellesa, Obata
- Producer
- Doña Duglas Molina
Available Sizes
- 113g — $10.00 ($8.85/100g)
- 283g — $23.00 ($8.13/100g)
- 907g — $57.00 ($6.28/100g)
- 2267g — $138.00 ($6.09/100g)
Similar coffees to this Mexico, Villa Corzo, Chiapas, Mexico Washed Marsellesa, Obata

Mexico - Chiapas
Chiapas, Mexico Washed
SK Coffee
$25.00

Mexico | Agua Mariposa
Mexico Washed Field Blend
ILSE
$27.00

Mexico: Los Altos
Chiapas, Mexico Washed Bourbon, Caturra, Catimor, Marsellesa, Mundo Novo
Broadsheet Coffee
$23.00

Carlos Cadena
Mexico Natural Mundo Maya
Rozali Coffee
$9.00

Mexico San Basilio Nayarit Washed
Nayarit, Mexico Washed Bourbon, Catuai, Caturra, Gesha
Red Rooster Coffee
$22.00

Familia Marin
Familia Marin Oaxaca, Mexico Washed
Sweet Bloom
$22.50
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
$12.00

Kolla Bolcha - Light Ethiopia
$15.00
