
Greater Goods Roasting
Take Me Home - Light Roast Costa Rica
Take Me Home - Light Roast Costa Rica is a Costa Rica, San Marcos, Tarrazú, Red Honey, Catuaí coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, San Marcos, Tarrazú
- Process
- Red Honey
- Variety
- Catuaí
- Producer
- Hermanos Solis, Don Oscar Mill
Available Sizes▾
- 113g — $12.00 ($10.62/100g)
- 283g — $24.00 ($8.48/100g)
- 907g — $63.00 ($6.95/100g)
- 2267g — $136.00 ($6.00/100g)

Take Me Home - Light Roast Costa Rica
Take Me Home - Light Roast Costa Rica is a Costa Rica, San Marcos, Tarrazú, Red Honey, Catuaí coffee from Greater Goods Roasting.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica, San Marcos, Tarrazú
- Process
- Red Honey
- Variety
- Catuaí
- Producer
- Hermanos Solis, Don Oscar Mill
Available Sizes
- 113g — $12.00 ($10.62/100g)
- 283g — $24.00 ($8.48/100g)
- 907g — $63.00 ($6.95/100g)
- 2267g — $136.00 ($6.00/100g)
Similar coffees to this Costa Rica, San Marcos, Tarrazú Red Honey Catuaí

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

leticia cruz
Costa Rica, Tarrazú Red Honey Red Catuai
Neues Schwarz
$14.68

Costa Rica, La Guaca
Costa Rica, Chirripó, Brunca, Costa Rica Honey Red Catuai
Methodical Coffee
$26.50

Costa Rica, Aquiares Estate Red Honey, Diego Robelo
Turrialba, Santa Rosa Red Honey Esperanza
Sightglass Coffee
$28.00

Monte Alto - Honey Geisha Tarrazú (Costa Rica)
Costa Rica Honey Geisha
Nostos Coffee
$37.14

Cooperative
Costa Rica Honey Catuai
Horsham Coffee Roaster
$13.93
About Greater Goods Roasting
- Location
- Texas, United States
- Region
- North America
More from Greater Goods Roasting

Spark - Mexico
$10.00

Finca Rosita - Bolivia
$15.00

Korgua Estate - Papua New Guinea
$15.00

Lâm Dông - Dark and Bold Vietnam
$15.00

Mario Jesús - Finca Churupampa - Peru
$15.00

Kolla Bolcha - Light Ethiopia
$15.00