
Hai Coffee Roaster
Citrusy Floral Tea
Citrusy Floral Tea is a Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia, Washed, Mixed Varieties, Heirloom coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed Varieties, Heirloom
Available Sizes▾
- 100g — $6.55 ($6.55/100g)
- 200g — $12.21 ($6.11/100g)
- 500g — $24.43 ($4.89/100g)
- 1000g — $52.43 ($5.24/100g)

Citrusy Floral Tea
Citrusy Floral Tea is a Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia, Washed, Mixed Varieties, Heirloom coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Mixed Varieties, Heirloom
Available Sizes
- 100g — $6.55 ($6.55/100g)
- 200g — $12.21 ($6.11/100g)
- 500g — $24.43 ($4.89/100g)
- 1000g — $52.43 ($5.24/100g)
Similar coffees across all roasters

Light Roasts-Washed Wuri, Ethiopia, Customized Lot by Berg Wu
Ethiopia - Wuri Washed
Simple Kaffa
$18.75

Guji
Guji, Ethiopia Washed
Fábrica Coffee Roasters
$20.48

Guji Rassa Washed
Ethiopia Washed Heirloom
Rose Coffee
$20.44

Yabitu Tume, Ethiopia
Ethiopia Washed Heirloom
Atmans Coffee
$19.34

Tigist Abyot
Yirgacheffe, Ethiopia Natural Kurume
Eight Ounce Coffee
$23.99

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
Yirgacheffe, Ethiopia Washed 74158 & 74112
Ceremony Coffee Roasters
$26.00
Description
Citrusy Floral Tea Blends: Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia Varietal: Mixed Varieties, Heirloom Process: Washed Taste Reference: Floral, Sweet orange, Chamomile tea





