BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Doi Tung by Man Thailand

Hai Coffee Roaster

$8.04100gIn Stock

Doi Tung by Man Thailand

Doi Tung by Man Thailand is a Doitung Factory, Nan, Thailand, Extended Ferment Honey, Red Bourbon coffee from Hai Coffee Roaster.

In stock 30+ days

Buy from Hai Coffee Roaster

Details

Origin
Doitung Factory, Nan, Thailand
Process
Extended Ferment Honey
Variety
Red Bourbon
Producer
Doi Tung by Man
Available Sizes▾
  • 100g — $8.04 ($8.04/100g)
  • 200g — $14.89 ($7.45/100g)
  • 500g — $29.79 ($5.96/100g)
  • 1000g — $53.62 ($5.36/100g)

Description

Doi Tung by Man Origin: Doitung Factory, Nan, Thailand Varietal: Red Bourbon Process: Extended Ferment Honey Taste Reference: Milk Jujube, Green Tea, Crème Brûlée

About Hai Coffee Roaster

Location
Thailand
Region
Asia/Pacific
Currency
THB
Visit Hai Coffee Roaster →