
Hai Coffee Roaster
$9.53100gIn Stock
Namwan Thailand
Namwan Thailand is a Huai Nam Kuen, Chiang Rai, Thailand, Natural, Typica, Bourbon, Catuai, Caturra coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Huai Nam Kuen, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Natural
- Variety
- Typica, Bourbon, Catuai, Caturra
Available Sizes▾
- 100g — $9.53 ($9.53/100g)
- 200g — $17.58 ($8.79/100g)
- 500g — $37.53 ($7.51/100g)
- 1000g — $68.51 ($6.85/100g)

Namwan Thailand
Namwan Thailand is a Huai Nam Kuen, Chiang Rai, Thailand, Natural, Typica, Bourbon, Catuai, Caturra coffee from Hai Coffee Roaster.
$9.53100g$9.53/100gIn Stock
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Huai Nam Kuen, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Natural
- Variety
- Typica, Bourbon, Catuai, Caturra
Available Sizes
- 100g — $9.53 ($9.53/100g)
- 200g — $17.58 ($8.79/100g)
- 500g — $37.53 ($7.51/100g)
- 1000g — $68.51 ($6.85/100g)
Description
Numwan Origin: Huai Nam Kuen, Chiang Rai Varietal: Typica, Bourbon, Catuai, Caturra Process: Natural Taste Reference: Ripe Plum, White Frangipani, Milk Chocolate





