BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Chocolate Milkshake

Hai Coffee Roaster

$5.96100gIn Stock

Chocolate Milkshake

Chocolate Milkshake is a Paksong, Bolaven, Laos, Washed, SJ133 coffee from Hai Coffee Roaster.

In stock 30+ days

Buy from Hai Coffee Roaster

Details

Origin
Paksong, Bolaven, Laos
Process
Washed
Variety
SJ133
Available Sizes▾
  • 100g — $5.96 ($5.96/100g)
  • 200g — $8.94 ($4.47/100g)
  • 500g — $17.87 ($3.57/100g)
  • 1000g — $35.75 ($3.57/100g)

Description

Chocolate Milkshake Roast Profile: Medium Dark Blend: Paksong, Bolaven, Laos Varietal: SJ133 Process: Washed Taste Reference: Milk Chocolate Malts, Cookies, Vanilla

About Hai Coffee Roaster

Location
Thailand
Region
Asia/Pacific
Currency
THB
Visit Hai Coffee Roaster →