BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Citrusy Floral Tea

Hai Coffee Roaster

$6.55100gIn Stock

Citrusy Floral Tea

Citrusy Floral Tea is a Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia, Washed, Mixed Varieties, Heirloom coffee from Hai Coffee Roaster.

In stock 30+ days

Buy from Hai Coffee Roaster

Details

Origin
Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Mixed Varieties, Heirloom
Available Sizes▾
  • 100g — $6.55 ($6.55/100g)
  • 200g — $12.21 ($6.11/100g)
  • 500g — $24.43 ($4.89/100g)
  • 1000g — $52.43 ($5.24/100g)

Description

Citrusy Floral Tea Blends: Rom Yen, Chiang Rai, Thailand x Biftu Gudina #7, Agaro, Ethiopia Varietal: Mixed Varieties, Heirloom Process: Washed Taste Reference: Floral, Sweet orange, Chamomile tea

About Hai Coffee Roaster

Location
Thailand
Region
Asia/Pacific
Currency
THB
Visit Hai Coffee Roaster →