
Hai Coffee Roaster
Okinawa Black Sugar
Okinawa Black Sugar is a Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand, Washed, SJ133, Mixed Varieties coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Washed
- Variety
- SJ133, Mixed Varieties
Available Sizes▾
- 100g — $4.77 ($4.77/100g)
- 200g — $8.34 ($4.17/100g)
- 500g — $16.68 ($3.34/100g)
- 1000g — $33.36 ($3.34/100g)

Okinawa Black Sugar
Okinawa Black Sugar is a Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand, Washed, SJ133, Mixed Varieties coffee from Hai Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand
- Process
- Washed
- Variety
- SJ133, Mixed Varieties
Available Sizes
- 100g — $4.77 ($4.77/100g)
- 200g — $8.34 ($4.17/100g)
- 500g — $16.68 ($3.34/100g)
- 1000g — $33.36 ($3.34/100g)
Similar coffees across all roasters

Ka'u Darkwood
100% Kaʻū Coffee Blend of Maragogipe, Bourbon, Typica & Caturra
Big Island Coffee Roasters
$20.00

Maui Mana
Maui Washed Yellow Caturra, Catuai
Big Island Coffee Roasters
$15.00

Kona Peaberry Coffee
100% Kona Peaberry coffee Washed Peaberry, Typica
Big Island Coffee Roasters
$26.00

Forêt Noire
Honduras/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$19.99

Forêt Noire (1kg)
Honduras/Rwanda, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$65.99

SHINSAIBASHI Blend
Indonesia・East Timor・Ethiopia
LiLo Coffee Roasters
$4.76
Description
Okinawa Black Sugar Roast Profile: Dark Blend: Paksong, Bolaven, Laos x Pha Daeng Luang, Chiang Rai, Thailand Varietal: SJ133, Mixed Varieties Process: Washed Taste Reference: Sweet Chocolate, Burnt Caramel, Okinawa Black Sugar






