BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Hola Coffee

Hola Coffee is a specialty coffee roaster based in Madrid, Spain. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Hola Coffee.

Top origins
Colombia, Brazil, Peru
Common processes
Lavado, Natural, honey
New in last 30 days
22 (7.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28

2 coffees in stock (22 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

San Isidro Blend
Spain|Hola Coffee

$16.50 · 250g · $6.60/100g

3 sizes
  • 250g — $16.50 ($6.60/100g)
  • 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
  • 3000g — $177.50 ($5.92/100g)

Details

Origin
Colombia, Huila. Palestina y sur de Huila (Pitalito, Acevedo y San Agustín)
Process
Natural y lavado
Variety
Caturra, Tabi, Colombia, Castillo
Producer
varios (más información en Historia)
Semi descafeinado - Siesta Half Caff
Spain|Hola Coffee

$16.50 · 250g · $6.60/100g

3 sizes
  • 250g — $16.50 ($6.60/100g)
  • 1000g — $59.17 ($5.92/100g)
  • 3000g — $177.50 ($5.92/100g)

Details

Origin
50% Colombia, Caldas; 50% Colombia, Palestina
Process
50% descafeinado sugarcane; 50% lavado
Variety
Caturra, Tabi, Colombia, Castillo