
Horsham Coffee Roaster
Don Eli Anaerobic Natural - final roast
Don Eli Anaerobic Natural - final roast is a Costa Rica, Anaerobic Natural, Catuai coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Catuai
- Producer
- The Montero family
Available Sizes▾
- 250g — $18.90 ($7.56/100g)
- 250g — $21.02 ($8.41/100g)
- 1000g — $69.37 ($6.94/100g)

Don Eli Anaerobic Natural - final roast
Don Eli Anaerobic Natural - final roast is a Costa Rica, Anaerobic Natural, Catuai coffee from Horsham Coffee Roaster.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Anaerobic Natural
- Variety
- Catuai
- Producer
- The Montero family
Available Sizes
- 250g — $18.90 ($7.56/100g)
- 250g — $21.02 ($8.41/100g)
- 1000g — $69.37 ($6.94/100g)
Similar coffees to this Costa Rica Anaerobic Natural Catuai

Tanat - Hellen Mora - Anaerobic Natural
Tarrazú, Costa Rica Anaerobic Natural Caturra
Entropica Coffee
$26.00

Finca El Analia - Diego Armando Madrigal Ureña - Natural Caturra Catuai - Costa Rica
Tarrazú, Costa Rica Natural Caturra, Catuai
Moonwake
$26.00

Costa Rican | Las Lajas | Natural
Costa Rica Natural Catuai, Caturra
Coffee Bros.
$13.40

Costa Rica Las Lajas Natural
Costa Rica Natural
Onyx Coffee Lab
$9.50

Aquiares Esperanza
Turrialba, Costa Rica Natural Esperanza
Round Hill Roastery
$21.22

Costa Rica Tarrazú San Diego Anaerobic Natural
Costa Rica, Tarrazú Anaerobic Caturra, Catuai
Superthing
$26.00
Description
Tasting Notes: Pineapple | Molasses | Dark Chocolate Processing Method: Anaerobic Natural Varietal: Catuai Importer: Horsham Coffee Roaster / IAC
About Horsham Coffee Roaster
- Location
- West Sussex, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP








