
Square Mile Coffee Roasters
Chepsangor
Chepsangor is a Kenya, Washed, SL28, Ruiru 11, Batian coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 350g — $34.15 ($9.76/100g)
- 1000g — $88.86 ($8.89/100g)

Chepsangor
Chepsangor is a Kenya, Washed, SL28, Ruiru 11, Batian coffee from Square Mile Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 350g — $34.15 ($9.76/100g)
- 1000g — $88.86 ($8.89/100g)
Similar coffees to this Kenya Washed SL28, Ruiru 11, Batian

Kangunu
Kenya Washed SL28, SL34, some Ruiru and Batian
Horsham Coffee Roaster
$18.24

Gachatha Espresso
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
Tim Wendelboe
$20.00

Gachatha
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Tim Wendelboe
$20.00

Kenya Kirinyaga
Central Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru11, Batian
Rum Baba Coffeeroasters
$18.27

Square Mile Kenya Gatura *Washed FIlter*
Kenya Washed Batian / Ruiru 11 / SL28 / SL34
Revolver
$29.65

Kirimaara
Kirinyaga, Kenya Washed SL 28, SL 34
Fábrica Coffee Roasters
$20.48
Description
A favourite from Kenya, elegantly juicy Chepsangor returns, and it’s as tasty as ever! Processed using a bespoke 48-hour dry fermentation, this washed lot sings with syrupy blackcurrant and rhubarb notes.
About Square Mile Coffee Roasters
- Location
- United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP









