
ILSE
$25.00250gIn Stock
Ethiopia | Chelbesa One
Ethiopia | Chelbesa One is a Ethiopia, Washed, Ethiopian Landrace coffee from ILSE.
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Ethiopian Landrace
- Producer
- Chelbesa One
Available Sizes▾
- 250g — $25.00 ($10.00/100g)
- 907g — $67.50 ($7.44/100g)
- 2267g — $157.50 ($6.94/100g)

Ethiopia | Chelbesa One
Ethiopia | Chelbesa One is a Ethiopia, Washed, Ethiopian Landrace coffee from ILSE.
$25.00250g$10.00/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Ethiopian Landrace
- Producer
- Chelbesa One
Available Sizes
- 250g — $25.00 ($10.00/100g)
- 907g — $67.50 ($7.44/100g)
- 2267g — $157.50 ($6.94/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed Ethiopian Landrace

Strong Match
Ethiopia Yirgacheffe Chelbessa
Yirgacheffe, Gedeo, Ethiopia Washed Heirloom landraces
Parlor Coffee
$21.00

Strong Match
Chelbesa Danche
Gedeb Washed Wolisha and Dega
Blanchard's Coffee
$21.33

Strong Match
Ethiopia Refisa West Arsi Washed
Nansebo, West Arsi, Ethiopia Washed Landrace
Red Rooster Coffee
$28.00

Strong Match
Gedeb Chelbesa
Ethiopia Washed Landrace
Monogram Coffee
$18.35

Strong Match
Chelbesa
Ethiopia Washed Ethiopian landrace varieties
Frukt Coffee Roasters
$27.31
Description
Origin: Ethiopia Variety: Ethiopian Landrace Process: Washed Producer: Chelbesa One





