
Imbibe Coffee Roasters
Ethiopia Kurupe
Ethiopia Kurupe is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Heirloom coffee from Imbibe Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 1000g — $84.20 ($8.42/100g)

Ethiopia Kurupe
Ethiopia Kurupe is a Ethiopia, Anaerobic Natural, Heirloom coffee from Imbibe Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $21.62 ($8.65/100g)
- 1000g — $84.20 ($8.42/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Anaerobic Natural Heirloom

Coffee Old Yeti
Ethiopia Natural Heirloom
Terres de Café
$19.12

Ethiopia / Uraga
Ethiopia Natural Heirloom
NewGround Coffee
$23.21

Coffee KSF Goma Forest Bio
Ethiopia Natural Heirloom
Terres de Café
$16.73

Ethiopia Worka Sakaro Anaerobic Natural
Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia Anaerobic Natural Landrace
Red Rooster Coffee
$24.00

Gotiti, Ethiopia
Ethiopia Washed Heirloom Varieties
Ritual Coffee Roasters
$28.00

Coffee KSF Old Trees Bio
Ethiopia - Limmu / Khalid Shifa Farm Natural Heirloom
Terres de Café
$23.10
More from Imbibe Coffee Roasters

Kenya Karani AA
$20.76

Colombia Las Brisas Gesha
$33.85

Ethiopia Ardent Guji Natural
$17.64

Brazil Boa Sopa
$13.37

Papua New Guinea Mount Otto
$16.21

Rwanda Ruronzi Farm
$19.34


