
Iowa Coffee Roasters
Bazinga!
Bazinga! is a Ethiopia coffee from Iowa Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
Available Sizes▾
- 226g — $10.00 ($4.42/100g)
- 453g — $20.00 ($4.42/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)
- 2267g — $90.00 ($3.97/100g)

Bazinga!
Bazinga! is a Ethiopia coffee from Iowa Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Ethiopia
Available Sizes
- 226g — $10.00 ($4.42/100g)
- 453g — $20.00 ($4.42/100g)
- 907g — $38.00 ($4.19/100g)
- 2267g — $90.00 ($3.97/100g)
Similar coffees across all roasters

Outsider Blend | Medium Roast
Manta Ray Coffee Roasters
$12.64

Illumination Blend
Ethiopia, Mexico
Intelligentsia Coffee
$20.00

Medium Roast Coffee
Ethiopia, Brazil Ethiopian Heirloom, Red Catuai, Yellow Catuai
Coffee Bros.
$9.79

Modern Blend
Ethiopia
Greenway Coffee
$20.00

Medium-Dark Roasted Ethiopia Wuri / Washed Customized Lot by Berg Wu
Ethiopia - Wuri Washed
Simple Kaffa
$18.75

Benchmark
Archers Coffee
$12.25
Description
This medium roast is a twist on our popular Roastmaster's blend. Crafted with coffee from South America and Ethiopia, its vibrant, full-flavored, with notes of citrus, milk chocolate, with a nutty finish. This coffee was inspired by a blend from a founding craft coffee roaster thus the name Bazinga!
About Iowa Coffee Roasters
- Location
- Iowa, United States
- Region
- North America
More from Iowa Coffee Roasters

El Salvador Oscar Aguilar - Finca La Vegona - Pacamara - Honey Chalate Microlot
$11.50

Colombian - Women Coffee Producers
$10.00

India - Monsooned Malabar
$10.50

Ecuador - Maputo - Finca Rancho Tio Emilio -Washed Microlot
$11.00

Sumatra - Harimau Tiger
$10.50

Guatemala - San Pedro, Atitlan
$10.00




