
Archers Coffee
Benchmark
Benchmark is a specialty coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $12.25 ($4.90/100g)
- 1000g — $40.84 ($4.08/100g)

Benchmark
Benchmark is a specialty coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $12.25 ($4.90/100g)
- 1000g — $40.84 ($4.08/100g)
Similar coffees across all roasters

En Masse
Metric Coffee
$20.00

Medium Roast Coffee
Ethiopia, Brazil Ethiopian Heirloom, Red Catuai, Yellow Catuai
Coffee Bros.
$9.79

The House Blend
Rose Coffee
$13.22

Alchemy Espresso
Blend, Africa, South America, Central America Washed & Naturals Traditional
George Howell Coffee
$20.00

ESPRESSO - National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$23.99

Outsider Blend | Medium Roast
Manta Ray Coffee Roasters
$12.64
Description
Medium Roast Brazil, Burundi, Ethiopia Best as espresso or as a milk base. A well-balanced medium roast blend thoroughly curated from the same seasonally sourced higher-end specialty coffee beans intentionally processed by our long-time producing partners and meticulously roasted with the same purposeful approach, to elevate your daily coffee-drinking experience. Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▫▫ Acidity ▪▪▫▫▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76








