BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Kafar

Kafar is a specialty coffee roaster based in Poland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Kafar.

Top origins
Colombia, Guatemala, Honduras
Common processes
washed, Washed, natural
New in last 30 days
0 (3.3/mo avg)
Newest arrival
2026-08-06
Latest restock
2026-07-28

4 coffees in stock (71 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

NIKARAGUA ANA I MARTHA ALBIR – Anaerobic Natural – 1000g
Poland|Kafar

$88.72 · 1000g · $8.87/100g

Details

Origin
Macuelizo, Nueva Segovia, Nicaragua
Process
Anaerobic Natural
Variety
Maracaturra
Producer
Ana i Martha Albir
NIKARAGUA ANA I MARTHA ALBIR – Anaerobic Natural – 250g
Poland|Kafar

$23.16 · 250g · $9.26/100g

Details

Origin
Macuelizo, Nueva Segovia, Nicaragua
Process
Anaerobic Natural
Variety
Maracaturra
Producer
Ana i Martha Albir
NIKARAGUA DON LIBERATO – Carbonic Maceratrion Natural – 1000g
Poland|Kafar

$99.13 · 1000g · $9.91/100g

Details

Origin
Mozonte, Nueva Segovia, Nicaragua
Process
Carbonic Maceration Natural
Variety
Caturra
NIKARAGUA DON LIBERATO – Carbonic Maceratrion Natural – 250g
Poland|Kafar

$25.76 · 250g · $10.30/100g

Details

Origin
Mozonte, Nueva Segovia, Nicaragua
Process
Carbonic Maceration Natural
Variety
Caturra