
Keen Coffee
Naranjo Organic
Naranjo Organic is a Peru, Washed, Caturra(red and yellow), Pache, Catimor, Typica, Bourbon coffee from Keen Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 250g — $15.59 ($6.24/100g)
- 1000g — $50.86 ($5.09/100g)
- 1000g — $91.02 ($9.10/100g)

Naranjo Organic
Naranjo Organic is a Peru, Washed, Caturra(red and yellow), Pache, Catimor, Typica, Bourbon coffee from Keen Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 250g — $15.59 ($6.24/100g)
- 1000g — $50.86 ($5.09/100g)
- 1000g — $91.02 ($9.10/100g)
Similar coffees to this Peru Washed

Peru Chirinos - Regenerative Organic Certified®
Cajamarca, Peru Washed Bourbon, Caturra, Typica
Equator Coffees
$21.00

Huabal Organic
Huabal, Peru Washed Typica & Yellow Caturra
Steady State Roasting
$24.00

Jaén
Cajamarca, Peru Washed Bourbon, Caturra, Catuaí, etc.
Fábrica Coffee Roasters
$18.20

Cutervo
Cajamarca, Peru Washed Bourbon, Caturra, Catuaí, etc.
Fábrica Coffee Roasters
$18.20

Jaén - 35g
Cajamarca, Peru Washed Bourbon, Caturra, Catuaí, etc.
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Peru - Jaen & Cajamarca
Jaén and Cajamarca Washed Typica, Caturra, Mundo Novo, Catimor, Pache
SK Coffee
$22.00
Description
Notes: Cacao Roast: Medium roast Naranjo is back! After a few hurdles with certification and importation, we’re thrilled to have this gem from the Naranjuyacu Community in northern Peru back in stock. Grown at high altitudes and processed with care, this organic washed coffee offers a sweet, fruity cup with notes of dark chocolate, blood orange, caramel, white grape, and brown sugar. A comforting and well-balanced staple in our core range! Is one kilo not enough? Choose “2×1000 grams” and get extra discount.






