BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Klatch Coffee

Klatch Coffee is a specialty coffee roaster based in the United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Klatch Coffee.

Top origins
El Salvador, Colombia, Panama
Common processes
Natural, Honey, Washed
New in last 30 days
8 (5.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-14

6 coffees in stock (59 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

El Salvador Las Mercedes Orange Bourbon Anaerobic Natural
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 170g · $11.74/100g

2 sizes
  • 170g — $19.95 ($11.74/100g)
  • 310g — $24.95 ($8.05/100g)

Details

Origin
El Salvador
Process
Anaerobic Natural
Variety
Bourbon
El Salvador Las Mercedes Pepinal 1
USA|Klatch Coffee

$22.95 · 310g · $7.40/100g

3 sizes
  • 310g — $22.95 ($7.40/100g)
  • 907g — $55.95 ($6.17/100g)
  • 2267g — $115.95 ($5.11/100g)

Details

Origin
El Salvador
Process
Double Washed
Variety
SL28
El Salvador Las Mercedes Pacamara Black Honey
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 170g · $11.74/100g

2 sizes
  • 170g — $19.95 ($11.74/100g)
  • 310g — $24.95 ($8.05/100g)

Details

Origin
El Salvador
Process
Honey
Variety
Pacamara, Pacas, Maragogipe
El Salvador Las Mercedes La Avila Icatu Honey
USA|Klatch Coffee

$22.95 · 310g · $7.40/100g

3 sizes
  • 310g — $22.95 ($7.40/100g)
  • 907g — $55.95 ($6.17/100g)
  • 2267g — $114.95 ($5.07/100g)

Details

Origin
El Salvador
Process
Honey
El Salvador Las Mercedes Pacamara Anaerobic Natural
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 170g · $11.74/100g

2 sizes
  • 170g — $19.95 ($11.74/100g)
  • 310g — $24.95 ($8.05/100g)

Details

Origin
El Salvador
Process
Anaerobic Natural
Variety
Pacamara, Bourbon, Pacas, Typica, Maragogipe
El Salvador Las Mercedes Maracaturra Anaerobic Natural
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 170g · $11.74/100g

Details

Origin
El Salvador
Process
Anaerobic Natural
Variety
Maracaturra