BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Klatch Coffee

Klatch Coffee is a specialty coffee roaster based in the United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Klatch Coffee.

Top origins
El Salvador, Colombia, Panama
Common processes
Natural, Honey, Washed
New in last 30 days
8 (5.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-14

3 coffees in stock (59 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Organic Sumatra Gayo Mandheling Grade 1
USA|Klatch Coffee

$21.95 · 310g · $7.08/100g

3 sizes
  • 310g — $21.95 ($7.08/100g)
  • 907g — $52.95 ($5.84/100g)
  • 2267g — $112.95 ($4.98/100g)

Details

Origin
Sumatra
Process
Wet Hulled
Sumatra Mutu Batak
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 310g · $6.44/100g

3 sizes
  • 310g — $19.95 ($6.44/100g)
  • 907g — $48.95 ($5.40/100g)
  • 2267g — $103.95 ($4.59/100g)

Details

Origin
Indonesia
Process
Wet Hulled
Blue Thunder Blend
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 310g · $6.44/100g

3 sizes
  • 310g — $19.95 ($6.44/100g)
  • 907g — $48.95 ($5.40/100g)
  • 2267g — $103.95 ($4.59/100g)

Details

Origin
Sumatra
Process
Wet Hulled