BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Klatch Coffee

Klatch Coffee is a specialty coffee roaster based in the United States. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Klatch Coffee.

Top origins
El Salvador, Colombia, Panama
Common processes
Natural, Honey, Washed
New in last 30 days
8 (5.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-14

5 coffees in stock (59 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Organic Colombia Huila Excelso EP
USA|Klatch Coffee

$21.95 · 310g · $7.08/100g

3 sizes
  • 310g — $21.95 ($7.08/100g)
  • 907g — $52.95 ($5.84/100g)
  • 2267g — $112.95 ($4.98/100g)

Details

Origin
Colombia
Process
Mountain Water Process
Decaf Espresso
USA|Klatch Coffee

$22.95 · 310g · $7.40/100g

3 sizes
  • 310g — $22.95 ($7.40/100g)
  • 907g — $55.95 ($6.17/100g)
  • 2267g — $115.95 ($5.11/100g)

Details

Process
Swiss Water
Decaf House Blend
USA|Klatch Coffee

$19.95 · 310g · $6.44/100g

3 sizes
  • 310g — $19.95 ($6.44/100g)
  • 907g — $51.95 ($5.73/100g)
  • 2267g — $112.95 ($4.98/100g)

Details

Process
Swiss Water
Decaf Sleeping Goat
USA|Klatch Coffee

$22.95 · 310g · $7.40/100g

3 sizes
  • 310g — $22.95 ($7.40/100g)
  • 907g — $55.95 ($6.17/100g)
  • 2267g — $115.95 ($5.11/100g)

Details

Process
Swiss Water
Organic Decaf Espresso
USA|Klatch Coffee

$24.95 · 310g · $8.05/100g

3 sizes
  • 310g — $24.95 ($8.05/100g)
  • 907g — $59.95 ($6.61/100g)
  • 2267g — $129.95 ($5.73/100g)

Details

Process
Swiss Water