
Methodical Coffee
Honduras, Walter Bautista
Honduras, Walter Bautista is a Honduras, Las Flores, Santa Bárbara, Honey and Natural, Parainema coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Honduras, Las Flores, Santa Bárbara
- Process
- Honey and Natural
- Variety
- Parainema
- Producer
- Walter Bautista
Available Sizes▾
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $63.87 ($7.04/100g)
- 2267g — $148.18 ($6.54/100g)

Honduras, Walter Bautista
Honduras, Walter Bautista is a Honduras, Las Flores, Santa Bárbara, Honey and Natural, Parainema coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Honduras, Las Flores, Santa Bárbara
- Process
- Honey and Natural
- Variety
- Parainema
- Producer
- Walter Bautista
Available Sizes
- 340g — $28.00 ($8.24/100g)
- 907g — $63.87 ($7.04/100g)
- 2267g — $148.18 ($6.54/100g)
Similar coffees to this Honduras, Las Flores, Santa Bárbara Honey and Natural Parainema

Honduras Edgardo Tinoco
Honduras Washed Parainema
Verve Coffee Roasters
$27.00

Honduras - Finca Mira Flores Lot 22
Santa Rosa de Copán Natural Parainema, Obata
Archers Coffee
$14.16

Benjamin Paz Parainema
Honduras Washed Parainema
Frukt Coffee Roasters
$35.27

Honduras - Finca Cascaritas Lot 19
Santa Rosa de Copán Natural Parainema, Catuai
Archers Coffee
$13.07
Description
A mouthwatering Parainema varietal from one of our favorite producers, Walter Bautista.
About Methodical Coffee
- Location
- South Carolina, United States
- Region
- North America





