
Methodical Coffee
Repose Decaf
Repose Decaf is a Quindio and Huila, Colombia, Experimental, EA, and Washed Decaf, Caturra, Pink Bourbon coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quindio and Huila, Colombia
- Process
- Experimental, EA, and Washed Decaf
- Variety
- Caturra, Pink Bourbon
- Producer
- Sebastian Ramirez and Finca Las Flores
Available Sizes▾
- 340g — $30.80 ($9.06/100g)
- 907g — $70.15 ($7.73/100g)
- 2267g — $162.73 ($7.18/100g)

Repose Decaf
Repose Decaf is a Quindio and Huila, Colombia, Experimental, EA, and Washed Decaf, Caturra, Pink Bourbon coffee from Methodical Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quindio and Huila, Colombia
- Process
- Experimental, EA, and Washed Decaf
- Variety
- Caturra, Pink Bourbon
- Producer
- Sebastian Ramirez and Finca Las Flores
Available Sizes
- 340g — $30.80 ($9.06/100g)
- 907g — $70.15 ($7.73/100g)
- 2267g — $162.73 ($7.18/100g)
Similar coffees to this Quindio and Huila, Colombia Experimental, EA, and Washed Decaf Caturra, Pink Bourbon

Pink Bourbon | Thermal Shock | Sugarcane EA Decaf | Colombia
Huila, Colombia (1700-1900 masl) Washed Anaerobic / Thermal Shock Pink Bourbon
Frequent Coffee
$23.00

Long Play Decaf
Washed & Natural Caturra, Colombia, Pink Bourbon
Verve Coffee Roasters
$24.00

PINK BOURBON THERMAL SHOCK - SUGARCANE EA DECAF - COLOMBIA
COLOMBIA WASHED ANAEROBIC, THERMAL SHOCK PINK BOURBON
HYUNAH Coffee Club
$25.00

Neon Sorbet
Colombia, Piendamó, Cauca, Colombia Inoculation process with sugarcane decaffeination. Pink Bourbon
September
$25.00

Popayan Decaf
Cauca, Colombia EA Decaf Process Caturra and Castilo
Fábrica Coffee Roasters
$20.53

PHIL & SEBASTIAN - Lights Out Decaf
Colombia Washed Caturra, Castillo, Colombia, Pink Bourbon
Speciality Coffee CA
$14.00
Description
A decaf bursting with fruity goodness and funky flair, perfectly embodying its avant-garde title.
About Methodical Coffee
- Location
- South Carolina, United States
- Region
- North America








