
Momos Coffee
Panama Finca Carmen Caturra Washed
Panama Finca Carmen Caturra Washed is a Panama - Paso Ancho, Volcán, Washed, Caturra coffee from Momos Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Panama - Paso Ancho, Volcán
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra
- Producer
- Carlos Aguilera Franceschi
Available Sizes▾
- 200g — $16.00 ($8.00/100g)
- 500g — $32.00 ($6.40/100g)

Panama Finca Carmen Caturra Washed
Panama Finca Carmen Caturra Washed is a Panama - Paso Ancho, Volcán, Washed, Caturra coffee from Momos Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Panama - Paso Ancho, Volcán
- Process
- Washed
- Variety
- Caturra
- Producer
- Carlos Aguilera Franceschi
Available Sizes
- 200g — $16.00 ($8.00/100g)
- 500g — $32.00 ($6.40/100g)
Similar coffees to this Panama - Paso Ancho, Volcán Washed Caturra

MONOGRAM - Carmen Estate
Panama Washed Caturra
Speciality Coffee CA
$17.00

Panama Entre Pinos Caturra Washed | One Half Coffee
chiriqui, Panama washed caturra
One Half Coffee
$106.54

MONOGRAM - Carmen Estate Espresso
Panama Washed Caturra
Speciality Coffee CA
$17.00

Panama - Carmen Estate, Geisha Washed Lot 8
Paso Ancho, Volcan Chiriqui Washed Geisha
Archers Coffee
$39.48

Panama - Carmen Estate Geisha Washed Lot 6
Paso Ancho, Volcan Chiriqui Washed Geisha
Archers Coffee
$39.48

Carmen Estate
Panama Washed Caturra
Monogram Coffee
$15.53
Description
Origin: Panama Region: Paso Ancho, Volcán Farm: Finca Carmen Producer: Carlos Aguilera Franceschi Altitude: 1,750 m Variety: Caturra Process: Washed
More from Momos Coffee

Ethiopia Hure Natural
$16.00

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
$13.00

MOMOS COFFEE Specialty Coffee Mix
$12.00

DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
$14.00

DECAF - Colombia Aponte
$14.00

Seasonal Blend Autumn ON-GI
$19.00




