
Momos Coffee
Panama Los Lajones Porton Catuai Natural
Panama Los Lajones Porton Catuai Natural is a Ecuador - Pallatanga, Washed, Sidra coffee from Momos Coffee.
Went OOS:
In stock for ~6d 7h
Details
- Origin
- Ecuador - Pallatanga
- Process
- Washed
- Variety
- Sidra
- Producer
- Enrique Merino
Available Sizes▾
- 200g — $18.00 ($9.00/100g)
- 500g — $36.00 ($7.20/100g)

Panama Los Lajones Porton Catuai Natural
Panama Los Lajones Porton Catuai Natural is a Ecuador - Pallatanga, Washed, Sidra coffee from Momos Coffee.
Went OOS:
In stock for ~6d 7h
Details
- Origin
- Ecuador - Pallatanga
- Process
- Washed
- Variety
- Sidra
- Producer
- Enrique Merino
Available Sizes
- 200g — $18.00 ($9.00/100g)
- 500g — $36.00 ($7.20/100g)
Similar coffees to this Ecuador - Pallatanga Washed Sidra

Ecuador La Papaya Sidra Filter Roast
Ecuador - Saraguro Formation, Loja Washed Sidra
49th Parallel Coffee Roasters
$20.00

Pepe Jijón - La Soledad - Sidra Washed - Légendes
Ecuador - Intag Valley / Finca La Soledad Washed Sidra
Terres de Café
$30.61

Ecuador, El Alisal, Sidra, Washed
Ecuador, Loja Washed Sidra
MOK
$36.41

Finca Soledad - Washed Sydra
Ecuador Washed Sidra
Poma Coffee
$47.00

Coffee La Josefina Sidra Washed
Washed Sidra
Terres de Café
$28.90

Ecuador - Sidra Wave Washed, Finca Soledad
Intag Valley, Imbabura Province Wave Washed Sidra
Archers Coffee
$26.68
Description
Origin: Ecuador Region: Pallatanga Farm: Lugmapata Producer: Enrique Merino Altitude: 1,650 m Variety: Sidra Process: Washed
More from Momos Coffee

Ethiopia Hure Natural
$16.00

Ethiopia Safo Mosto Anaerobic Natural
$13.00

MOMOS COFFEE Specialty Coffee Mix
$12.00

DECAF Ethiopia Guji Uraga Siko Natural
$14.00

DECAF - Colombia Aponte
$14.00

Seasonal Blend Autumn ON-GI
$19.00

