
Monogram Coffee
Carlos Cadena Espresso
Carlos Cadena Espresso is a Mexico, Washed, Sarchimor coffee from Monogram Coffee.
In stock since:
Available Sizes▾
- 300g — $16.24 ($5.41/100g)
- 907g — $44.12 ($4.86/100g)
- 2267g — $107.65 ($4.75/100g)

Carlos Cadena Espresso
Carlos Cadena Espresso is a Mexico, Washed, Sarchimor coffee from Monogram Coffee.
In stock since:
Available Sizes
- 300g — $16.24 ($5.41/100g)
- 907g — $44.12 ($4.86/100g)
- 2267g — $107.65 ($4.75/100g)
Similar coffees to this Mexico Washed Sarchimor

Doppelganger Espresso
Santa Barbara, Honduras Washed Multiple Varieties
Eight Ounce Coffee
$16.99

Decaf
Mexico Washed & Mountain Water Various
Horsham Coffee Roaster
$11.94

Organic Mexico Santuario
Mexico
Wonderstate Coffee
$20.00

Pacamara
Filter Washed Pacamara
Nomad
$26.17

Mexico Teojomulco
Mexico
Archetype Coffee
$23.00
Description
A comforting washed sarchimor from Mexico that brings gentle dried-fruit sweetness and cookie-like finish. • Process: Washed • Variety: Sarchimor • Origin: Mexico • Tasting Notes: Chocolate, Dried Apple, Cookie Butter Want this for filter?






