
Nemesis Coffee
the O.G. | classic
the O.G. | classic is a Colombia, Brazil, washed, natural coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Brazil
- Process
- washed, natural
- Producer
- classic
Available Sizes▾
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $52.24 ($5.22/100g)

the O.G. | classic
the O.G. | classic is a Colombia, Brazil, washed, natural coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Colombia, Brazil
- Process
- washed, natural
- Producer
- classic
Available Sizes
- 250g — $16.24 ($6.49/100g)
- 1000g — $52.24 ($5.22/100g)
Similar coffees across all roasters

The OG (aka Jeff)
Huila, Colombia | Guji, Ethiopia Washed & Natural – Classic & Complex
Modcup Coffee
$22.50

Coffee Classic Expresso
Brazil, Nicaragua, El Salvador Washed Blend
Terres de Café
$48.58

Coffee Classic Espresso
Brazil, Nicaragua, El Salvador Washed Blend
Terres de Café
$13.54
.png?ts=1777300280)
classic
Brasilien, Indien Pulped Natural / Washed / Natural Mixed Varietals
Neues Schwarz
$11.26

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

Baker's Blend
Brazil & Colombia Natural & Washed
Steady State Roasting
$17.50
Description
Country Colombia, Brazil Variety field blend Process washed, natural Roast espresso and filter Taste Notes molasses | brownie | almond
About Nemesis Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Nemesis Coffee

KENYA | Muthunzuuni AA
$18.35

DECAF | GUATEMALA - Familia Doando
$16.94

culture. | nemesis signature
$16.24

the juice. | everyday filter
$16.94

COSTA RICA | Lica Torres - ET47 natural
$24.00

ESPRESSO | Brazil - Cachoeira de Cima
$18.35










