BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Nemesis Coffee

Nemesis Coffee is a specialty coffee roaster based in British Columbia, Canada. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Nemesis Coffee.

Top origins
Brazil, Ethiopia, Colombia
Common processes
washed, natural, washed, natural
New in last 30 days
0 (4/mo avg)
Newest arrival
2026-08-11

5 coffees in stock (12 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

KENYA | Muthunzuuni AA
Canada|Nemesis Coffee

$18.35 · 250g · $7.34/100g

2 sizes
  • 250g — $18.35 ($7.34/100g)
  • 1000g — $56.47 ($5.65/100g)

Details

Origin
Machakos, Kenya
Process
washed
Variety
SL-28, Ruiru 11, Batian
Producer
Muthunzuuni
DECAF | GUATEMALA - Familia Doando
Canada|Nemesis Coffee

$16.94 · 250g · $6.78/100g

2 sizes
  • 250g — $16.94 ($6.78/100g)
  • 1000g — $54.36 ($5.44/100g)

Details

Origin
Santa Rosa, Guatemala
Process
washed
Producer
Familia Doando
the O.G. | classic
Canada|Nemesis Coffee

$16.24 · 250g · $6.49/100g

2 sizes
  • 250g — $16.24 ($6.49/100g)
  • 1000g — $52.24 ($5.22/100g)

Details

Origin
Colombia, Brazil
Process
washed, natural
Producer
classic
culture. | nemesis signature
Canada|Nemesis Coffee

$16.24 · 250g · $6.49/100g

2 sizes
  • 250g — $16.24 ($6.49/100g)
  • 1000g — $52.24 ($5.22/100g)

Details

Origin
Brazil, Ethiopia
Process
washed, natural
the juice. | everyday filter
Canada|Nemesis Coffee

$16.94 · 250g · $6.78/100g

2 sizes
  • 250g — $16.94 ($6.78/100g)
  • 1000g — $54.36 ($5.44/100g)

Details

Origin
Colombia, Ethiopia, Ethiopia
Process
honey, natural, washed