
Nemesis Coffee
KENYA | Muthunzuuni AA
KENYA | Muthunzuuni AA is a Machakos, Kenya, washed, SL-28, Ruiru 11, Batian coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Machakos, Kenya
- Process
- washed
- Variety
- SL-28, Ruiru 11, Batian
- Producer
- Muthunzuuni
Available Sizes▾
- 250g — $18.35 ($7.34/100g)
- 1000g — $56.47 ($5.65/100g)

KENYA | Muthunzuuni AA
KENYA | Muthunzuuni AA is a Machakos, Kenya, washed, SL-28, Ruiru 11, Batian coffee from Nemesis Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Machakos, Kenya
- Process
- washed
- Variety
- SL-28, Ruiru 11, Batian
- Producer
- Muthunzuuni
Available Sizes
- 250g — $18.35 ($7.34/100g)
- 1000g — $56.47 ($5.65/100g)
Similar coffees to this Machakos, Kenya washed SL-28, Ruiru 11, Batian

Kenya - Ruirai AA
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$28.00

Gachatha
Kenya, Nyeri Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Tim Wendelboe
$20.00

Kenya, Mugaya AA, Washed
Kenya, Kirinyaga Washed SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
MOK
$23.89

Kieni, 250g
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11
Coffee Collective
$19.60

Kenya Gathaithi AA
Kenya - Nyeri Washed Ruiru 11, SL28, Batian
Leaves Coffee Roasters
$0.08

Kenya Ruera PB - 200g
Ruera Estate, Kiambu Washed SL-28, SL-34, Batian, Ruiru 11
Ondo Coffee
$27.00
Description
Country Kenya Region Machakos Washing Station Muthunzuuni Variety SL-28, Ruiru 11, Batian Process washed Elevation 1650m Roast filter Taste Notes blackberry, orchard fruit, black tea
About Nemesis Coffee
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from Nemesis Coffee

DECAF | GUATEMALA - Familia Doando
$16.94

the O.G. | classic
$16.24

culture. | nemesis signature
$16.24

the juice. | everyday filter
$16.94

COSTA RICA | Lica Torres - ET47 natural
$24.00

ESPRESSO | Brazil - Cachoeira de Cima
$18.35