
Nomad
KII#1
KII#1 is a Espresso, Washed, SL-28, SL-34, BATIAN, RUIRU-11 coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- SL-28, SL-34, BATIAN, RUIRU-11
Available Sizes▾
- 250g — $23.89 ($9.56/100g)
- 1000g — $95.58 ($9.56/100g)

KII#1
KII#1 is a Espresso, Washed, SL-28, SL-34, BATIAN, RUIRU-11 coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- SL-28, SL-34, BATIAN, RUIRU-11
Available Sizes
- 250g — $23.89 ($9.56/100g)
- 1000g — $95.58 ($9.56/100g)
Similar coffees to this Espresso Washed SL-28, SL-34, BATIAN, RUIRU-11

Kona Tropical Punch Espresso
North Kona, Hawai‘i Washed with yeast fermentation Typica, SL34, Geisha
Paradise Coffee Roasters
$50.00

Kaffeelix - Kii AA Espresso
Kenya Washed SL34/SL28
Speciality Coffee CA
$21.00

Kianyangi Espresso
Kayanaza, Burundi washed SL28, SL34
Apollon's Gold
$12.75

Kii – SL28 & SL34
Kenya Washed SL28 & SL34
Sweven Coffee
$21.22

Manhattan Coffee - Karimikui - Espresso
Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru 11 & Batian
Speciality Coffee CA
$21.00

Kona Tropical Punch — 100% Kona Coffee (Light Roast)
North Kona, Hawai‘i Washed with yeast fermentation Typica, SL34, Geisha
Paradise Coffee Roasters
$50.00
Description
Specialty coffee with a tropical profile with notes of dried apricots, kiwi and pineapple. Bright acidity, juicy body and intense sweetness in a vibrant espresso.






