
Nylon Coffee Roasters
Ethiopia Banko Gotiti Espresso
Ethiopia Banko Gotiti Espresso is a Ethiopia, Washed, Dega, Wolisho, Kurume, JARC 74110 coffee from Nylon Coffee Roasters.
In stock since:
Details
Available Sizes▾
- 300g — $26.61 ($8.87/100g)
- 1000g — $75.41 ($7.54/100g)

Ethiopia Banko Gotiti Espresso
Ethiopia Banko Gotiti Espresso is a Ethiopia, Washed, Dega, Wolisho, Kurume, JARC 74110 coffee from Nylon Coffee Roasters.
In stock since:
Details
Available Sizes
- 300g — $26.61 ($8.87/100g)
- 1000g — $75.41 ($7.54/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed Dega, Wolisho, Kurume, JARC 74110

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
Ethiopia - Aricha, Yirgacheffe, Gedeo Washed Ethiopian Landraces
49th Parallel Coffee Roasters
$20.00

Ethiopia Gotiti
Ethiopia, Gotiti kebele, Gedeo Zone, Yirgacheffe Washed 74112
De Mello Coffee
$17.65

FLOW STATE Espresso
Gotiti, Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia Washed Heirloom
PLOT Roasting
$17.00

Ethiopia - Banko Gotiti - Washed Process
Fully Washed Ethiopia Heirloom
Bold Bean Coffee Roasters
$22.00
Description
producer: Smallholder Cooperative members region: Gedeb, Yirgacheffe, Ethiopia variety: Dega, Wolisho, Kurume, JARC 74110 altitude: 2000 - 2350 masl harvest: Nov - Feb 2026 processing: Washed size: 300g/1kg brewing: Espresso
About Nylon Coffee Roasters
- Location
- Singapore
- Region
- Asia/Pacific
- Currency
- SGD
More from Nylon Coffee Roasters

Ethiopia Chelbesa #4
$21.52

Ethiopia Haro Wato
$27.39

Honduras Las Amazonas
$20.35

Ethiopia Chelbesa
$21.52

Honduras El Puente
$20.35

El Salvador Las Cascadas
$21.52