BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Bochesa
UK|Obadiah Coffee Roasters

Obadiah Coffee Roasters

$25.31250gIn Stock

Bochesa

Bochesa is a Sidama, Washed, 74110, 74112 coffee from Obadiah Coffee Roasters.

In stock since:

Buy from Obadiah Coffee Roasters

Details

Origin
Sidama
Process
Washed
Variety
74110, 74112
Producer
Local smallholders
Available Sizes▾
  • 250g — $25.36 ($10.14/100g)
  • 500g — $43.27 ($8.65/100g)
  • 1000g — $86.55 ($8.65/100g)

Description

Production Data Produced by Local smallholders Region - Sidama Grown at 2000 - 2100 masl Varietal - 74110, 74112 Harvest - February 2026 Process - Washed

About Obadiah Coffee Roasters

Location
Scotland, United Kingdom
Region
Europe
Visit Obadiah Coffee Roasters →