
Coffea Circulor
ETHIOPIA Bochesa Washed WX
ETHIOPIA Bochesa Washed WX is a Ethiopia, Washed coffee from Coffea Circulor.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $18.20 ($7.28/100g)
- 1000g — $68.27 ($6.83/100g)

ETHIOPIA Bochesa Washed WX
ETHIOPIA Bochesa Washed WX is a Ethiopia, Washed coffee from Coffea Circulor.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $18.20 ($7.28/100g)
- 1000g — $68.27 ($6.83/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed

Bochesa
Sidama Washed 74110, 74112
Obadiah Coffee Roasters
$25.36

Ethiopia Banko Taratu 74110 74112 Washed
Ethiopia Washed 74110
Aery Coffee
$15.00

Ethiopia | Chelbesa One
Ethiopia Washed Ethiopian Landrace
ILSE
$25.00

Ethiopia | Keramo Adara
Ethiopia Washed Ethiopian landrace
ILSE
$27.00

Ethiopia Refisa West Arsi Washed
Nansebo, West Arsi, Ethiopia Washed Landrace
Red Rooster Coffee
$28.00

Ethiopia | Danche
Ethiopia Washed Ethiopian Landrace
ILSE
$25.00
Description
Bochesa employs more than 800 small local growers who cultivate native varieties such as 74110 and 74112.
More from Coffea Circulor

COSTA RICA Volcan Natural NX
$20.48

ETHIOPIA Alo Bembe Natural NX
$28.44

YEMEN Waya Carbonic Maceration CMX
$13.65

ECUADOR Finca Soledad Pepe Synergy Geisha Washed WX
$17.07

PANAMA Savage Coffees Iridescence Geisha Carbonic Macerated Washed
$13.65

Nicaragua Peralta Washed WX (Espresso)
$17.07