
Wonderstate Coffee
Organic Heartstrings
Organic Heartstrings is a Ethiopia, Natural coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 297g — $20.00 ($6.73/100g)
- 680g — $39.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $115.00 ($5.07/100g)

Organic Heartstrings
Organic Heartstrings is a Ethiopia, Natural coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 297g — $20.00 ($6.73/100g)
- 680g — $39.00 ($5.74/100g)
- 2267g — $115.00 ($5.07/100g)
Similar coffees across all roasters

BURTUKAANA, ETHIOPIA, NATURAL, ORGANIC
Ethiopia Natural Heirloom
Man versus Machine
$19.27

Echemo – Certified Organic
Ethiopia, Goma, Jimma Washed Ethiopian heirloom from Coche forest
Tim Wendelboe
$21.00

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00

Echemo
Ethiopia Natural Ethiopian landrace varieties
Frukt Coffee Roasters
$26.23

Adanech
Guji, Ethiopia Natural Mixed Heirloom
Steady State Roasting
$19.50

Danche Natural
Ethiopia, Chelbesa, Gedeb Natural Karume, Wolisho
Ex Animo Coffee
$16.97
Description
Notes of Plum, Dried Fruits & Milk Chocolate Rooted in Ethiopia, this blend of washed & natural process coffees will make you fall in love with coffee all over again. Producers: Worka Chelbessa & Tiluse Washing Stations, CODECH Cooperative
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America





