
ONIBUS COFFEE
ケニア / ドゥンドゥAA
ケニア / ドゥンドゥAA is a Kiambu, Washed, SL28, SL34, Batian, Ruiru11 coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Available Sizes▾
- 100g — $11.00 ($11.00/100g)
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 500g — $37.00 ($7.40/100g)
- 1000g — $63.00 ($6.30/100g)

ケニア / ドゥンドゥAA
ケニア / ドゥンドゥAA is a Kiambu, Washed, SL28, SL34, Batian, Ruiru11 coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Available Sizes
- 100g — $11.00 ($11.00/100g)
- 200g — $19.00 ($9.50/100g)
- 500g — $37.00 ($7.40/100g)
- 1000g — $63.00 ($6.30/100g)
Similar coffees to this Kiambu Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11

Kenya Daki Farm AB Fully Washed 200g
Kenya Washed SL28, SL34
Coffee County
$19.12

Kenya Daki Farm AB Fully Washed 400g (200g×2)
Kenya Washed SL28, SL34
Coffee County
$35.70

Kamuchege
Kiambururu, Kenya Washed SL 28/SL 34/Batian/Ruirui 11
Eight Ounce Coffee
$27.99

Kii – SL28 & SL34
Kenya Washed SL28 & SL34
Sweven Coffee
$21.22

Kii AA - Kenya Washed SL-28, SL-34, Baitan, Ruiru
Kenya, Kirinyaga Washed SL-28, SL-34, Ruiru 11, Batian
September
$25.00

Kenya Kirinyaga
Central Kenya Washed SL28, SL34, Ruiru11, Batian
Rum Baba Coffeeroasters
$18.26
Description
グレープフルーツを思わせる爽やかな酸味に、ダークチェリーのような果実感。 ハーバルなニュアンスとブラックティーのような余韻が重なり、複雑で奥行きのある味わいを楽しめるコーヒーです。 ---------- 生産地:Kiambu(キアンブ地方) 組合:Thiririka FCS(ティリリカ生産組合) ウォッシングステーション:Ndundu(ドゥンドゥ) 品種:SL28、SL34、Batian、Ruiru11(エスエル28/34、バティアン、ルイル11) 精製方法:Washed (ウォッシュド) 標高:1,898m テイスティングコメント:グレープフルーツ、ダークチェリー、紅茶、ハーブのような香り、複雑に重なる味わい
More from ONIBUS COFFEE

Ethiopia / Worka Sakaro Ripe Cherry
$12.00
![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
$10.00
![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
$15.00
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
$7.00

【DECAF】ETHIOPIA / SIDAMO G-2 Mountain Water
$11.00
![STEP Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/step_0a478079-7b75-4548-a5ee-a4dc1bafab6b.png?v=1725328467)
STEP Blend [ONIBUS Original Blend]
$9.00

