![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
ONIBUS COFFEE
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ] is a La Libertad, Huehuetenango, Fully Washed, Pacamara coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Details
- Origin
- La Libertad, Huehuetenango
- Process
- Fully Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Vides Family
Available Sizes▾
- 100g — $15.00 ($15.00/100g)
- 200g — $26.00 ($13.00/100g)
- 500g — $52.00 ($10.40/100g)
- 1000g — $90.00 ($9.00/100g)
![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ] is a La Libertad, Huehuetenango, Fully Washed, Pacamara coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock since:
Details
- Origin
- La Libertad, Huehuetenango
- Process
- Fully Washed
- Variety
- Pacamara
- Producer
- Vides Family
Available Sizes
- 100g — $15.00 ($15.00/100g)
- 200g — $26.00 ($13.00/100g)
- 500g — $52.00 ($10.40/100g)
- 1000g — $90.00 ($9.00/100g)
Similar coffees to this La Libertad, Huehuetenango Fully Washed Pacamara

Guatemala El Injerto Pacamara Washed
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Klover Coffee
$24.00

Guatemala El Injerto Pacamara - 100g
La Libertad, Huehuetenango, Guatemala Washed Pacamara
Ondo Coffee
$27.50

Time After Time
Chimaltenango, Guatemala Washed Pacamara
Eight Ounce Coffee
$27.99

GUATEMALA Cascada Encantada Fredy Morales Jr. Geisha Pacamara Fermentation Washed
Fermentation Washed Geisha, Pacamara
LiLo Coffee Roasters
$10.47

TIM WENDELBOE - Los Pirineos - El Salvador - Pacamara
El Salvador Washed Pacamara
Speciality Coffee CA
$45.00

● 【送料無料】 グァテマラ グアテマラ ゲイシャ ヴィジャウレ COE #7th GUATEMALA COE Geisha Villaure
Cuilco, Huehuetenango, Guatemala(クイルコ,ウエウエテナンゴ) Washed Geisha(ゲイシャ)
Takamura Coffee Roasters
$24.11
Description
グアテマラ・ウェウェテナンゴのラ・ボルサ農園から、パカマラ種のみを集めた特別なロットが今年も届きました。 トロピカルフルーツのような華やかな果実感に、赤ぶどうを思わせるジューシーな甘さ。シトラスの爽やかな酸味とフローラルな香りが重なり、丸みのある滑らかな口当たりが広がります。明るく華やかな印象ながら、バランスの取れた上品な味わいを楽しめるコーヒーです。 ---------- 生産地:La Libertad, Huehuetenango(リベルタッド地区、ウエウエテナンゴ地域) 農園:La Bolsa - Cipresales(ラ・ボルサ農園 シプレサレス区画) 生産者 : Vides Family(ヴィデス一族) 品種 : Pacamara(パカマラ) 精製方法:Fully Washed(フリーウォッシュト) 標高:1,500m テイスティングコメント:トロピカルフルーツ、赤ぶどう、柑橘、フローラルな香り、丸みのある口当たり
More from ONIBUS COFFEE

Ethiopia / Worka Sakaro Ripe Cherry
$12.00
![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
$10.00

ケニア / ドゥンドゥAA
$11.00
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
$7.00

【DECAF】ETHIOPIA / SIDAMO G-2 Mountain Water
$11.00
![STEP Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/step_0a478079-7b75-4548-a5ee-a4dc1bafab6b.png?v=1725328467)
STEP Blend [ONIBUS Original Blend]
$9.00

