![STEP Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/step_0a478079-7b75-4548-a5ee-a4dc1bafab6b.png?v=1725328467)
ONIBUS COFFEE
STEP Blend [ONIBUS Original Blend]
STEP Blend [ONIBUS Original Blend] is a Kenya, Guatemala, Ethiopia, Washed coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya, Guatemala, Ethiopia
- Process
- Washed
Available Sizes▾
- 100g — $9.00 ($9.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 500g — $33.00 ($6.60/100g)
- 1000g — $57.00 ($5.70/100g)
![STEP Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/step_0a478079-7b75-4548-a5ee-a4dc1bafab6b.png?v=1725328467)
STEP Blend [ONIBUS Original Blend]
STEP Blend [ONIBUS Original Blend] is a Kenya, Guatemala, Ethiopia, Washed coffee from ONIBUS COFFEE.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Kenya, Guatemala, Ethiopia
- Process
- Washed
Available Sizes
- 100g — $9.00 ($9.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 500g — $33.00 ($6.60/100g)
- 1000g — $57.00 ($5.70/100g)
Similar coffees across all roasters

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

GOOD BROTHERS ESPRESSO BLEND ROASTED
Washed
Good Brothers Coffee
$9.99

Equator Blend
Sumatra, Kenya, Colombia, Guatemala Multiple Multiple
Equator Coffees
$18.50

Winter Blend
Natural, Washed
Origin Roasting
$11.59

Bright Blend
Ethiopia
Kuma Coffee
$19.50

The OG (aka Jeff)
Huila, Colombia | Guji, Ethiopia Washed & Natural – Classic & Complex
Modcup Coffee
$22.50
Description
Coffee Components: Kenya (Washed), Guatemala (Washed), Ethiopia (Washed) Tasting Notes: Berries, citrus, chocolate, creamy mouthfeel, long-lasting finish An ONIBUS original blend made using high-quality fully washed coffees. This blend is also used for espresso at ONIBUS COFFEE cafés.When brewed as drip coffee at home, it delivers a complex balance of bright acidity and sweetness, with clarity and depth that continue through a long aftertaste. We also recommend our subscription option, available with delivery cycles of every 2 to 6 weeks.For subscription purchases, quantities and delivery intervals can be adjusted anytime via your account page after logging in.
More from ONIBUS COFFEE

Ethiopia / Worka Sakaro Ripe Cherry
$12.00
![ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/honduras_4abfb3f7-8f5a-4f23-8061-001ec27cb58b.png?v=1725328486)
ホンジュラス / ダルウィン・モレノ [パカス]
$10.00

ケニア / ドゥンドゥAA
$11.00
![グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/guatemala.png?v=1741568700)
グアテマラ / ラ・ボルサ シプレサレス [パカマラ]
$15.00
![ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0099/0075/2932/files/onibus_38d12fa8-19ba-40aa-9ad7-7ffe7a19b0d9.png?v=1725328358)
ONIBUS Blend [ONIBUS Original Blend]
$7.00

【DECAF】ETHIOPIA / SIDAMO G-2 Mountain Water
$11.00







