BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Perc Coffee

Perc Coffee is a specialty coffee roaster based in Georgia, US. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Perc Coffee.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Ecuador
Common processes
Advanced Natural, Washed, Natural
New in last 30 days
1 (3.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-04
Latest restock
2026-09-25

1 coffees in stock (43 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Colombia Franky Hoyos Adv Washed
USA|Perc Coffee

$17.00 · 113g · $15.04/100g

4 sizes
  • 113g — $17.00 ($15.04/100g)
  • 368g — $34.00 ($9.24/100g)
  • 907g — $78.00 ($8.60/100g)
  • 2267g — $155.00 ($6.84/100g)

Details

Origin
Colombia, Pitalito
Process
Advanced Washed Co-ferment
Variety
Orange Bourbon
Producer
Franky Hoyos