
R Ki Coffee Lab
MC espresso & Filter serie
MC espresso & Filter serie is a specialty coffee from R Ki Coffee Lab.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 227g — $14.12 ($6.22/100g)
- 454g — $20.47 ($4.51/100g)
- 908g — $38.83 ($4.28/100g)
- 2270g — $77.65 ($3.42/100g)

MC espresso & Filter serie
MC espresso & Filter serie is a specialty coffee from R Ki Coffee Lab.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 227g — $14.12 ($6.22/100g)
- 454g — $20.47 ($4.51/100g)
- 908g — $38.83 ($4.28/100g)
- 2270g — $77.65 ($3.42/100g)
Similar coffees across all roasters

Metodico Espresso
Methodical Coffee
$18.64

Big Riff
Metric Coffee
$20.00

Espresso Mediano
Iowa Coffee Roasters
$10.00

En Masse
Metric Coffee
$20.00

Warmth Espresso Blend
Central America, South America Washed Blend
Monogram Coffee
$12.71

Seasonal Espresso Blend
Simple Kaffa
$18.75
Description
Espresso & Filter Coffee Series Blend Before Roast SeriesNote:Nutty Caramel, Milk Chocolate, Creamy, Round BalanceIt is a Medium body as our roaster's idea (Agtron 73-cupping grinded size by Lighttells)
About R Ki Coffee Lab
- Location
- British Columbia, Canada
- Region
- North America
- Currency
- CAD
More from R Ki Coffee Lab

Colombia-La Guadua Geisha Washed Lot 1
$25.41

Ethiopia-YIRGACHEFFE Gedeb Chelbessa Washed
$16.24

Panama-Santos Cafe Lot L26 Geisha Kveik yeast Natural Dark Room
$26.82

Costa Rica-Aquiares Estate Mariana Anaerobic Natural
$17.65

Panama-Janson Farm-Hacienda Lot 182 Geisha Honey
$22.59

Panama-Woodland Coffee Farm-Geisha Yellow Honey Exclusive Nano Lot GUC-1179
$37.41







